İSTATİSTİKLER

Sitemizde;26 kategori altında, toplam 721 Hayat hikayesi bulunmaktadır.

Sitemizdeki hayat hikayeleri toplam 2365076 defa okunmuş ve 1557 yorum yazılmıştır.

Telsim Vodafone

Kategori Kategori: Şirketler | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 1822 Okunma | Yazar Yazan: ballikas | 25 Şubat 2007 20:01:48

GSM (Küresel Mobil İletişim) sektöründe hizmet sunmak amacıyla 1994 yılında faaliyete geçen Telsim, 24 Mayıs 2006 tarihinde Vodafone Grubu bünyesine dahil olmuştur.


GSM (Küresel Mobil İletişim) sektöründe hizmet sunmak amacıyla 1994 yılında faaliyete geçen Telsim, 24 Mayıs 2006 tarihinde Vodafone Grubu bünyesine dahil olmuştur. İştirakleri, ortakları ve yatırımlarıyla Avrupa Kıtasında, Amerika Birleşik Devletleri'nde ve Uzak Doğu'da önemli bir konuma sahip olan Vodafone Grup, dünyanın en büyük mobil iletişim şirketidir. Vodafone Grup, ses ve veri iletimi de dahil olmak üzere, geniş bir yelpazeye sahip mobil telekomünikasyon hizmetleri sunmaktadır.

30 Eylül 2006 tarihi itibariyle, grubun, yatırım hisselerinin bulunduğu mobil telekomünikasyon girişimlerine kayıtlı aboneleri esas alınarak ve bu girişimlerdeki yüzdesi doğrultusunda yapılan nisbi* temelli hesaplamalara göre, çağrı cihazı aboneleri hariç olmak üzere, 191.6 milyon abonesi vardır. Vodafoneun Avrupadaki sınırlarını genişletmek ve konumunu daha da güçlendirmek amacıyla gerçekleştirdiği en büyük beşinci yatırımı olan Telsim, kurulduğu tarihten itibaren GPRS (General Pocket Radio Service), MMS (Multimedia Messaging Service), MVS (Mobile Video Streaming) ve POC (Push to Talk Over Cellular) gibi GSM sektörünün gelişmesine hizmet eden pek çok yeni teknolojiyi Türkiyede ve dünyada ilk sıralarda sunmuştur.

Vodafone, sahip olduğu küresel tecrübelerini kullanarak mobil iletişim dünyasındaki en yeni hizmet ve teknolojileri Türkiyedeki abonelerinin hizmetine sunmaya devam edecektir.

* Bu, her bir ülkede Vodafone Grubunun sahip olduğu hisse oranı dikkate alınarak (%50den daha az hisseye sahip olunan ülkeler de dahil), grup geneli için hesaplanmış abonelerin sayısıdır.
 | Puan: Henüz oy verilmedi / 0 Oy | Yazdyrylabilir SayfaYazdır

Yorumlar


Henüz Yorum Yazylmamy?

Yorum YazınKalynYtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Arama ARAMA